Oana Anca spunea...

am votat mai mult din patriotism; sper sa nu-mi sara amatorii de sport in cap, dar nu pot da note, necunoscandu-i pe toti cei enumerati

Andrei Crăiţoiu spunea...

L-am votat pe Romario ;) am sa-ti spun si de ce imediat...

Cu un hat-trick în 10 minute, Romario a ajuns la 990 de goluri marcate în carieră. Romario a făcut duminică primul pas în tentativa de a atinge cifra de 1.000 de goluri marcate, ca şi legendarul Pele. Introdus pentru ultima jumătate de oră a confruntării cu Volta Redonda (6-1), contînd pentru campionatul carioca, atacantului lui Vasco da Gama nu i-au trebuit decît 10 minute pentru un hat-trick. Goluri cu care, potrivit propriilor socoteli, care iau în calcul inclusiv perioada junioratului şi meciurile amicale, a ajuns la 990 de reuşite în carieră. Apariţia fostului internaţional brazilian, 41 de ani, în tricoul lui Vasco n-ar fi fost posibilă dacă FIFA nu făcea o excepţie de la regulament. Romario evoluase deja la două cluburi în acest sezon, respectiv Miami FC şi Adelaide United, deci n-ar mai fi avut dreptul la un nou transfer.